Хірургічне лікування та імплантація
(видалення зубів, імплантація)
Хірургічне лікування в стоматології передбачає виконання різноманітних операцій, що можуть відрізнятися за обсягом, складністю та термінами виконання. Метою таких процедур є збереження зубів у випадках, коли спостерігаються:
- повне або часткове пошкодження зубів;- неефективність або неможливість класичного лікування;- утворення недоброякісної кісти на корені;- ризик інфікування ясен;- запальний прогресуючий процес;- атрофія кісткової тканини.
Різновиди хірургічної стоматології.
Видалення зубів — це крайня міра для лікування зубів, які настільки сильно пошкоджені або зруйновані, що їх неможливо відновити.
Просте видалення зуба: Процедура проходить швидко і без ускладнень, зазвичай займаючи мінімум часу. Реабілітація пацієнта відбувається протягом двох днів, і пацієнт може повернутися до звичного життя після цього короткого періоду відновлення.
Складне видалення зуба: Вимагає використання спеціальних інструментів, таких як фрези, а також додаткового обладнання для безболісного та ефективного видалення зуба. Процес може бути складнішим, і реабілітація займає більше часу — від кількох днів до кількох тижнів в залежності від складності операції.
2. Видалення коренів та його частин, якщо інфекція проникла глибоко у внутрішні тканини:
Просте видалення кореня зуба;Атипове видалення зуба (зуба мудрості, вісімки зубні);Резекція верхівки кореня зуба (кісти) (проводять операції з усунення запального процесу, що може викликати надалі проблеми зі здоров’ям).
3. Синус-ліфтинг (процедура зі збільшення кісткової тканини та зміни дна гайморової пазухи, що виконується при атрофії, коли важко установка імплантів або неможливо використовувати знімні протези):Відкритий синус-ліфтинг (якщо кісткова тканина в проекції верхньощелепних синусів становить понад 10 см);Закритий синус-ліфтинг (якщо кісткова тканина в проекції верхньощелепних синусів становить менше ніж 10 см);
4. Пластику складок слизових тканин:Підрізання вуздечки язика, губи (підрізання вуздечки губи — зубна операція, що допомагає повернути естетичний вигляд переднім різцям за допомогою видалення щілини між ними — діастема; підрізання вуздечки язика — допомагає краще вимовляти звуки);
Підрізання вуздечки верхньої та нижньої губи (операція з корекції її форми шляхом висічення та фіксування смужки шкіри-сосочка в новому положенні під верхньою або під нижньою губою).
У випадках стоматофобії використання медикаментозного сну дозволяє пацієнтам, які бояться стоматологічних процедур, пройти лікування без стресу. Це допомагає повернути довіру до лікаря-стоматолога та дає змогу виконати всі необхідні стоматологічні маніпуляції без болю та занепокоєння.
Втручання в медикаментозному сні
Дентофобія (стоматофобія) — це страх перед стоматологічним лікуванням, який часто виникає через негативні емоції, пережиті в дитинстві. Пацієнти з дентофобією бояться болю, уколів перед анестезією та звуку бормашини. Через цей страх вони можуть відмовлятися від лікування протягом багатьох років, що, в кінцевому результаті, призводить до втрати природних зубів.
Лікування в медикаментозному сні дозволяє пацієнту залишатися у свідомості, зберігаючи всі рефлекси, але при цьому він повністю розслаблений і спокійний, без переживання неприємних відчуттів завдяки впливу седативних препаратів. Цей метод лікування часто рекомендують:
При дентофобії.Щоб допомогти пацієнту подолати страх перед стоматологічними процедурами.
● Пацієнтам, яким важко тримати рот відкритим або зберігати необхідне положення в кріслі.● Пацієнтам з супутніми захворюваннями, такими як дитячий церебральний параліч (ДЦП), хвороба Альцгеймера та інші.● Дітям, щоб знизити стрес і зробити лікування комфортним.● При невротичних розладах, щоб забезпечити пацієнтові спокій та комфорт.● Пацієнтам з низьким больовим порогом, для полегшення відчуттів під час процедур.
Видалення зуба мудрості
Видалення кісти — це процедура, що спрямована на усунення інфекції з верхівки зубного кореня шляхом очищення. Під час цієї операції стоматолог видаляє кісти, зрізає їх та опломбовує порожнину для збереження зуба. Це дозволяє зберегти зубну одиницю, зменшивши ризик подальших ускладнень.
Атипове видалення — це операція, яка виконується, коли над яснами відсутні частини зуба для того, щоб хірург зміг захопити його щипцями, або коли коренева система має складну розгалужену структуру. У таких випадках стоматолог повинен відшарувати тканини слизової оболонки і окістя, щоб забезпечити доступ до зуба і кореня.
Симптоми, що вказують на необхідність операції:- Гостра, ниюча біль.- Почервоніння та набряклість ясен у зоні зуба.- Скупчення під ясною запальної рідини з домішками лейкоцитів та інших клітин.- Загальне погіршення стану організму: підвищення температури, млявість, відсутність апетиту, головний біль.
Видалення підкісткового абсцесуПідкістковий абсцес — запальний процес, що протікає в альвеолярному відростку на слизовій оболонці біля зубного коріння. Характеризується ущільненням ураженої ділянки, почервонінням та набряком з посиленням болю під час пережовування пацієнтом їжі, збільшенням лімфатичних вузлів, ниючим та пульсуючим болем, появою неприємного запаху.
Хірургічна пародонтологія
Хірургічна пародонтологія — це лікування, необхідне для коригування контуру ясен та очищення ясенних кишень з метою відновлення естетичності посмішки, коли ясна трохи опускається й оголює верхівку зуба чи навпаки.
Показання для проведення служать:- формування ясенних кишень навколо зуба;- збільшення або зменшення рівня ясен;- структурне порушення стану ясен та сосочків між зубами;- створення феномена «ясневої посмішки».